Slide background
Slide background

Hrčavský vlk

V pátek 26. dubna jsme vyrazili na cestu do východního cípy naší repibliky. Slovenští pořadatelé si po šesti letech zase vzpomněli na hrčavské lesy. Centrum závodu byl v Beskydské Oáze, nedaleko obce Písek u Jablunkova. Naše početná sestava se mezi ubytované v Oáze nevešla, tak jsme si zabrali celou třídu ve škole v Písku u Jablůnkova. O dopravu ze školy do centra závodu se ochotně podělil Adam s Martinou.

Předpověď na víkend nebyla příznívá a očekávalo se velmi deštivé a chladné počasí. Naštěstí se déšť v sobotu opozdil a tak jsme celou sobotu mohli strávit v centru soutěže. Ti, co nepotřebovali odpočívat, si mezi 2m a sprintem zakopali fotbal, ostatní se povalovali a posedávali venku na lavičkách. Před sprintem se citelně ochladilo, ale vidina krátkého závodu nás nechávala v naději, že nebudeme dlouho trpět.
A jak to tedy v sobotu dopadlo?
Na 2m krátké trati se dařilo i nedařilo. Největším smolařem byl Martin, který si asi 5 minut po startu vrazil podrážkou klacek do nohy. Po odstranění krvavého zbytku klacku z nohy se pokusil ještě běžet, ale nešlo to. Proto se dopajdal do cíle, kde si po ošetření a odpočinku nohu rozhýbával již zmíněným fotbálkem. V mládežnických kategoriích překvapil David druhým místem v M12 a Honza svým vítězstvím v kategorii M14. Že by konečně prolomil smůlu a strach z 2m? V kategorii žen zvítězila Bětka a Martina J., po výborném výkonu, obsadila třetí místo. V mužích zazářil Adam, který se umístil na druhém místě za Karlem Fučíkem a před třetím Ondrou. Doufám, že ho cenné skalpy budou dlouho těšit. Ve vetránkách se Martina v D35 dostala na čtvrtou příčku a Jitka svým posledním místem v D50 potvrdila, že vstup do vyšší kategorie není lehký.
Ve sprintu se dařilo hlavně v kategorii mužů. Ondra zvítězil a stal se tak mistrem Slovenské republiky. Martin nohu zřejmě na chvilku rozhýbal a se sebezapřením doběhl třetí. Tímto závodem všek na Hrčavě zkončil. V ženách opět zvítězila Bětka. Mistrem SR se stal i Kuba v M16 a Jitka v D50.
V neděli se potvrdila předpověd počasí. Od rána pršelo a bylo chladno. Ti, kteří s tím počítali nebo poslechli pokyny a vzali si pláštěnku či deštník, na tom dost vydělali. Na start se šlo hromadně a nebyl k dispozici stan či jiný přístřešek. Pár jedincům se podařilo vměstnat pod pár plachet od pořadatele, ale ostatní si museli poradit. Buď měli deštník čí pláštěnku, nebo dost promokli. Ale není špatné počasí, je jen špatné oblečení. Přestože počasí bylo kruté, pořadatelé se nenechali ovlivnit a postavili opravdu těžké a dlouhé tratě. Vítěz v kategorii M20 ( nejrychlejší Hrčavský vlk Ondra) měl čas 86 minut a další se jako poslení vešel těsně pod 100 minut. Adam se svým bramborovým umístěním může být spokojený. Dále byla Bětka v D20 druhá, Johča v D16 také a Tom v M16 byl třetí. Omlouvám se Martině J., že si musela během závodu doběhnout pro náhradní rádio a šance na dobré umístění byla pryč. Snad se to už nestane a nové baterie v rádiu vydrží.
Na slonenských stránkách se rozpoutala divoká diskuse o regulérnosti závodu a dodržením pravidel. Osobně se s tím neztotožňuji. Závody byly náročné, ale v rámci pravidel. Líbily se mi a jsem ráda, že se stále ještě najde pořadatel, který je schopný a ochotný něco uspořádat. Kdyby každý, kdo stále jen remcá, alespoň jednou něco uspořádal, to by bylo závodů.

Jitka

Podporují nás

Městský obvod Pardubice II