Slide background
Slide background

Krušnohorský Šotek

Centrem letošního ročníku Krušnohorského Šotka byl kemp Jadran ve Františkových Lázních. Ubytování bylo v malých chatkách, hromadná strava přímo v kempu a točený Rychtář na recepci, tedy vše jak má být.

Všechny závody proběhly téměř na státní hranici v krásných lesích, mírné kopečky, skalky a většinou průběžný les. V sobotu na mapě Blatná byl sprint a krátká trať na 2m. Z kempu se odjelo k závodnímu prostoru, kde se závodníci mezi oběma závody stihli sotva najíst, natož odpočinout. Přestože byl limit na sprint kratší než obvykle, délka sprintu rozhodně krátká nebyla. Krátká trať byla moc hezká. V neděli se běžela na mapě Tři díry klasika na 80m.

Svůj úplně první závod v ROB si tu zaběhla Lenka v kategorii D14. Prvním jejím závodem byl sprit, což je na první start dost těžký oříšek. Jen pochopit specifický průběh závodu dá zabrat. Lenka na trati bojovala a přestože se těsně nevešla do limitu, zaslouží pochvalu. Závod na 2m pouze pozorovala z pozice diváka a v neděli vyzkoušela klasiku. Závod doběhla v hezkém čase ve všemi kontrolami, takže super. Zkušenější Kačka si na sprintu doběhla pro druhé místo, na 2m nestihla limit, ale na klasice opět zabojovala a dosáhla na 3.místo.

Další medailové výsledky našich běžců:

Sprint- Johča 1.místo, Jitka 2.místo, Šéba 3.místo, Kuba 1.místo, Martin 3.místo

KT - Jitka 1.místo, Šéba 2.místo, Kuba 2.místo , Martin 2.místo

Klasika - Jitka 1.místo, Martin 2.místo

Podporují nás

Městský obvod Pardubice II